[DEUTSCH] … [ENGLISH] … DOWNLOAD TEXT

Rodačka z Břeclavi. Vystudovala Gymnázium a SPgŠ ve Znojmě. Absolvovala sólový zpěv na konzervatoři v Brně, Janáčkovu akademii múzických umění v Brně (Doc. Marta Beňačková) a pedagogiku sólového zpěvu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nyní je v pěvecké třídě renomované sopranistky Christiny Vasilevy.

V letech 2007–2014 spolupracovala s vokálně-instrumentálními tělesy, která se specializují na interpretaci hudby 17. a 18. století. Koncertně vystoupila na prestižních hudebních festivalech v Rakousku, Německu, Belgii, Lucembursku, Francii a Španělsku. Spolupracovala s brněnskou, olomouckou a plzeňskou filharmonií. Absolvovala rozličné pěvecké kurzy a soutěže – o cenu Leoše Janáčka v kategorii sólový zpěv III. místo, byla jí udělena cena Alainem Nonatem pro nejlepšího účastníka THÉÂTRE LYRICHORÉGRA 20 France. Od divadelní sezóny 2012/2013 působila ve Štátnom divadle Košice jako hostující sólistka. V roce 2013 zde přijala stálé angažmá. Debutovala jako Fenena ve Verdiho opeře Nabucco. Na slovenské scéně ztvárnila řadu postav: Poulenc: Dialogues des Carmélites (inscenace v režii Lindy Keprtové získala cenu za nejlepší režii na Slovensku DOSKY 2013), Verdi: Rigoletto (inscenace byla oceněna jako divácky NAJ opera v sezóně 2012/2013), Bellini: La Sonnambula, Verdi: La Traviata, Mozart: Le nozze di Figaro, Bizet: Carmen, Strauss: Ariadne auf Naxos, Mascagni: Cavalleria rusticana, Puccini: Manon Lescaut, Rossini: La Cenerentola.

Od divadelní sezóny 2014/2015 působí jako hostující sólistka Janáčkovy opery Národního divadla v Brně (Martinů: Hry o Marii, Bizet: Carmen, Janáček: Její pastorkyňa), hostuje také v Národním divadle Moravskoslezkém Ostrava (Martinů: Tři přání, Smetana: Braniboři v Čechách a je stálým hostem ve Štátnom divadle Košice. V sezóně 2015/2016 debutovala v Národním divadle Praha (Státní opera) v opeře Madama Butterfly. Spolupracovala se světoznámým režisérem Robertem Carsenem na opeře Káťa Kabanová (festival Janáček Brno 2016).

Copyright © 2013–2016 Lenka Čermáková – Design: Václav Kovář – Portfolio photo: Jana Šuplerová